<< Previous Year Current Year: 2016-2017 Next Year >>
District Governor
 

District Governor

 
 
 
District Executives
 

District Governor Nominee

 
member Name Info ImgJanne Speirs
member photo
District Governor Nominee
 
 
 

District Governor Elect

 
member Name Info ImgDon Ripper
member photo
District Governor Elect
 
 
 

District Secretary

 
 

District Treasurer

 
member Name Info ImgJim Wilson
member photo
District Treasurer
 
 
 
District Officers and Directors
 

District Finance Chairman

 
member Name Info ImgCharlie Speirs
member photo
District Finance Chairman
 
 

Committees

 
 
 

District Conference Chair

 
member Name Info ImgDennis Heslin
member photo
District Conference Chair
 
 
 

District Administration Chair

 
member Name Info ImgDon Ripper
member photo
District Administration Chair
 
 
 

DG Nominating Committee

 

Committees

 
 
 

Constitution, Enactment, Resolutions and By Laws

 
member Name Info ImgTony Spring
member photo
Constitution, Enactment, Resolutions and By Laws
 
 
 

District Trainer

 

Committees

 
 
 

Membership Chair

 
member Name Info ImgTim Moore
member photo
Membership Chair
 
 
 

District Information & Technology Chair

 
 

Rotary Foundation District Chair

 
member Name Info ImgTony Spring
member photo
Rotary Foundation District Chair
 
 

Committees

 
 
 

Public Relations Chair

 
 

Community Service

 
 

International Service Advisor

 
member Name Info ImgJanne Speirs
member photo
International Service Advisor
 
 
 

Vocational Service Advisor

 

Committees

 
Committees
 
 
 

District Governor's Newsletter

 
member Name Info ImgSally Dell
member photo
District Governor's Newsletter
 
 
 

Rotary Protocol Adviser

 
member Name Info ImgRay Martin
member photo
Rotary Protocol Adviser
 
 
 

Friendship / Fellowship

 
member Name Info ImgDon Ripper
member photo
Friendship / Fellowship
 
 
 

Programs of Rotary Chair

 

Committees

 
Committees
 
 
 

District Insurance Officer (DIO)

 
 

Emergency Management Advisor

 
 

District Board

 

Committees

 
 
 

Shine on Award

 

Committees

 
 
 
Assistant/Area Governors
 

East Gippsland

 
 

Central Gippsland

 
 

West Gippsland

 
 

Melbourne South East

 
 

South Gippsland